Etiket Sticker

etiket sticker kisiyeozelkartvizit

Kartvizit basit hali ile kimi zaman şahısların kimi zamansa firmaların tanıtım, reklam ihtiyaçları üzerine özel olarak tasarlanan ve içerisinde tanıtıcı nitelik taşıyan kısa bilgiler yahut logolar barındıran kartlardır. İşte bu kartlar sayesinde rakipleri arkada bırakmak, sektördeki diğer isimler arasından sıyrılıp gözleri üzerine çekmek ve insanların sizinle çok daha kolay bir şekilde iletişim kurmasına imkân sağlamak mümkün olacaktır.

Bu yazımızda sizinle paylaştıklarımız: 1- Etiket-Sticker Nedir? 2- Etiket-Sticker Ölçüleri 3- Etiket-Sticker Fiyatları 4- Etiket-Sticker Örnekleri 5- Etiket-Sticker Tasarım Şablonları 6- Etiket-Sticker Nasıl Yapılır?

Zira şirket adından pozisyona ve gerek kişisel gerekse de şirket bilgilerine dek birçok verinin müşterilere sunulması bu şekilde söz konusu olacaktır.Bu kartlar sayesinde kişiler ihtiyaç durumunda kolayca irtibata geçerek kart sahibine ulaşabilmekte, akabinde ise kar oranındaki artışta ilk adım atılabilmektedir.

sticker baski 1024x681

Kartvizitler, geniş bir çerçeveye sahip olmakla birlikte kişilerin sadece kart aracığıyla değil kendisinden yapışkanlı olan baskılı materyaller olan etiket ya da sticker başlığı altında da karşınıza çıkabilir. Şöyle ki her ikisinde de amaç, tanıtım ve şirket bilgilerinin müşterilerle paylaşılmasını öngörmektedir. O nedenledir ki söz konusu materyaller kartvizit başlığı altında karşınıza çıkacaktır.

kisiyeozelkartvizit markanıza özel tasarımlar

Bu noktada basımı yani sticker matbaa işlemlerini gerçekleştirecek profesyonel bir firma ise en önemli ihtiyaçlarınızdan biri olacaktır. Ancak çok şanslısınız zira bizler bu konudaki başarımızı hemen herkese kanıtlayabilmiş, profesyonelliği ve aldığı olumlu dönütleriyle akıllara gelen ilk isimlerden biri olan lider firmalar arasında yer almayı hak etmiş öncü kimliğimizle yanınızda yer almaktayız.

1- Etiket Nedir?

Çıkartma etiketleri olarak da bilinen sticker etiket ile kendinize yahut firmanıza özel tasarımlar oluşturabilir, böylece akıllarda kalmanızı kaçınılmaz kılma fırsatını da elde edebilirsiniz. Sticker baskı seçenekleri ile tıpkı reklam araçlarının diğerlerinde olduğu gibi firmalar için sunulan ürünler yahut hizmetlerin reklamları yapılabilmektedir. Burada farklı olan tek hususu merak edenler içinse markaların akıllarda kalmasına dolayısıyla da markalara rahatça ulaşım sağlanmasına yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

sticker etiket

Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki yapışkanlı sticker seçenekleri kullanım amaçları temel alınarak ofis ve ev gibi ortamlarda kapı, duvar ya da cam gibi yüzeyler için de uygun olup ortamın havasını değiştirebilmekte, bu bağlamda da avantajlarıyla göz kamaştırmaya devam etmektedir. Dilediğiniz şekilde tasarlanabilecek olan yahut isterseniz hazır olarak üretilmiş şablonlar üzerinden de tercihinizi mümkün kılan söz konusu ürün seçenekleri ile sizler markanızı kalıcı, dekorasyonlarınızı ise etkileyici kılmaya hazır mısınız?

Markanızı yapıştırmanıza böylece de tekdüze alanlarla sınırlandırmak zorunda kalmadan isteğiniz üzere her yerde kolayca kullanabilmenize fırsat veren ürün seçeneklerine göz attığınızda da ürün yelpazemizin çeşitliği ile yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. O halde daha fazla zaman kaybetmeye sizce gerek var mı? Zira bu durum markanızı tanıtabileceğiniz müşteri portföyünüzü de ertelediğiniz anlamına gelecektir.

2- Etiket Ölçüleri

Etiket tasarımı ölçüleri dikkatli olunması gereken önemli kararlar arasında gelmektedir. Zira sipariş vermek istediğinizde hazırlatacağınız ürünler için en doğru ölçüleri bulmanız amacınıza hizmet etmesi açısından önem arz edecektir. Aksi halde markanıza yönelik yanlış mesajların gönderilmesi de kaçınılmaz olacaktır. O halde bu konuda titiz davranmanız gerektiğini öncelikli olarak bilmeniz gerekecek.

Kuşe Sticker Ölçüleri 5cm x 5cm 8,4cm x 5,2cm A7 – 7,4cm x 10,5cm A6 – 10,5cm x 14,8cm A5 – 14,8cm x 21cm A4 – 21 x 29cm Damla Etiket Ölçüleri 2cm x 2cm 2cm x 3cm 2cm x 7cm 3cm x 3cm 3cm x 5cm 5cm x 5cm
Opak Sticker Ölçüleri 3cm x 3cm 4cm x 6cm 5cm x 5cm 5m x 7cm 7cm x 7cm 10cm x 10cm Şeffaf Sticker Ölçüleri 3cm x 3cm 4cm x 6cm 5cm x 5cm 5m x 7cm 7cm x 7cm 10cm x 10cm
Standart Etiket Boyutları, ofset, organize matbaa ve dijital baskı makine parkurlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Sticker kâğıt ölçüleri tasarımında birçok model karşınıza çıkarken sizler markanız için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. 70×36 milimetre, 70×35 milimetre, 70×30 milimetre, 70×29,7 milimetre, 70x 25 milimetre, 64,6x 33,8 milimetre, 63×24 milimetre, 52,5×41 milimetre ve dahası olarak sıralanabilecek yüzlerce çeşit bu noktada karşınıza çıkacaktır. Sticker baskı ölçüleri kullanılacak olan kâğıdın boyutuna göre de değişiklik gösterecektir.

sticker a4 sablon 1024x681
sticker yuvarlak şablon 1024x681

A0 için 840×1189 olarak karşınıza çıkan ölçüler A1 için 594×840, A2 için 420×594, A3 için 297×420, A5 için 148×210, A6 için 105×148, A7 için 74×105, B5 için 176×250, DL içinse 99×210 olarak sizleri karşılayacaktır. Peki, ya a4 sticker ölçüleri nasıl olacak? A4 için 210×297 olan ölçüler en çok merak edilen ve en çok tercih edilen konular arasında yerini almaktadır. Tabi yukarıda da özellikle belirttiğimiz üzere bu konuda sizin tercih edeceğiniz ölçüler, tamamı ile markanıza ve ürüne uygun nitelikte olan en doğru ve uygun ölçüler olmalıdır. Yani etiketin birden çok paket boyutunda kullanılma durumu söz konusu ise bu konuyu da dikkate almanızda fayda olacaktır.

3- Etiket Fiyatları

Otomotiv, mobilya vb. olmak üzere ve hatta aklınıza gelebilecek hemen her sektör için söz konusu olan damla etiket fiyatları ebat ve adede göre değişkenlik göstermektedir. Logolara, yazılara derinlik ve parlaklık kazandıran ürün çeşidinin baskı süresine bakıldığında ise genel olarak en geç 5 ila 6 güne kadar olan süreden söz edilebilir. İstediğiniz şekillerde ve tabi ebatlarda üretilen çeşitlilikte 2×2 santimetrelik ebatlar ve 500 adetten söz ettiğimizde farklı, 1000 adetten bahsettiğimizde ise farklı fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Ebat olarak 3×2, 4×2, 5×2, 3×3, 4×3 ve 5×3 ise sırasıyla söz edeceğimiz seçeneklerin ta kendisidir. İşte bu ebatlar ile adet sayısı ise fiyatları doğrudan etkilemekte o nedenle de etiket fiyatı ile ilgili net rakamlardan bahsedememekteyiz. Ancak bizlerle iletişime geçtiğinizde sticker baskı fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Etiket-Sticker Fiyatları Özellik 1000 Adet 2000 Adet
Kuşe Sticker (8,4 x 5,2cm) Düz Kesim    
Kuşe Stciker (8,4 x 5,2cm) Özel Kesim    
Düz Kesim Şeffaf Etiket Fiyatları 100 Adet 500 Adet 1000 Adet
3cm x 3cm      
4cm x 4cm      
5cm x 5cm      
Yuvarlak Kesim Şeffaf Etiket Fiyatları 100 Adet 500 Adet 1000 Adet
3cm x 3cm whatsapp bilgi whatsapp bilgi whatsapp bilgi
4cm x 4cm whatsapp bilgi whatsapp bilgi whatsapp bilgi
5cm x 5cm whatsapp bilgi whatsapp bilgi whatsapp bilgi
Özel Kesim Şeffaf Etiket Fiyatları 100 Adet 500 Adet 1000 Adet
3cm x 3cm      
4cm x 4cm      
5cm x 5cm      
Düz Kesim Şeffaf Opak Fiyatları 100 Adet 500 Adet 1000 Adet
3cm x 3cm      
4cm x 4cm      
5cm x 5cm      
Yuvarlak Kesim Opak Etiket Fiyatları 100 Adet 500 Adet 1000 Adet
3cm x 3cm      
4cm x 4cm      
5cm x 5cm      
Özel Kesim Opak Etiket Fiyatları 100 Adet 500 Adet 1000 Adet
3cm x 3cm      
4cm x 4cm      
5cm x 5cm      

Tabi bu noktada sizlere özellikle belirtmek istediğimiz bir konu daha vardır. O da tabi ki konu etiket baskı fiyat seçenekleri olduğunda kesim şeklinin ne olduğudur. Zira düz kesimler, özel bıçaklı kesimler ve özel bıçaklı altın yaldız seçenekli kesimler için söz konusu olan yapışkanlı sticker fiyatları takdir edersiniz ki aynı olmayacaktır. Öyleyse fiyatlardan bahsettiğimizde uygulanan işlemler ve etkili olan faktörler ışığında farklılıklar olabileceğine, ancak piyasaya göz atıldığında yüksek kalitesine kıyasla oldukça makul rakamlardan söz ettiğimize ayrıca değinmek isteriz.

4- Etiket Örnekleri

Ürünlere ait fiyat bilgisini ve tabi indirim olanaklarını belirlemenize yardımcı olan fiyat etiketi birbirinden farklı ve göz alıcı tasarımlarıyla yanınızda oluyor. Ürün konusundaki geniş yelpazesiyle tercih hakkını da sizlere sunan ürün seçenekleri damla etiket modelleriyle gerek boyut gerekse de şekil noktasındaki seçeneklerini de tarafınıza sunuyor.

Dijital tanıtım sektörü gereği markanızı tanıtabilmenizin klasik ve tabi etkili yolları arasında yer alan bu etiketler çarpıcı, kaliteli ve sağlam görünümü ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ürünlerinizi sadece tanıtmak değil, onlara daha etkileyici görünümler de kazandırabilmek için ihtiyacınız olan bir diğer ürün çeşidi ise şeffaf etiket olacaktır.

Ürünlerin ambalajını kapatmayan dolayısıyla da arka tarafında beyaz zemine yer vermeyen bu çeşitlilikte vurgulanmak istenen logo, marka ve desen gibi baskılar, arkasındaki transparan görünümün de eşliğiyle tasarlanabilmektedir.

kutu urun etiketi 1024x681

Isı, güneş ışığı ve nem karşısında dayanıklılık gösteren bu etiketin büzülme ve esnemeye yer vermediğini de ayrıca belirtmek isteriz. Bu durum etiketin parfüm şişesi vb. ürünlerde oldukça şık ve sağlam duruşunun da göstergesi olacaktır. Plastik bazlılığı ve sert yapısıyla dikkat çeken opak etiket ise bir diğer çeşidimizdir.

Nem, dış ortamlar, ısı ve suya dayanıklılığıyla dikkat çeken bu etiketi, kâğıt cinsi etiketlerinden biri olan ve güçlü yapışkansı parlak yüzeyi ile arka tarafının kesikli oluşuyla ön plana çıkan kuşe sticker takip edecektir. Her firma ve ürünlerine uygun modeller olduğu gibi kız ve erkekler için uygunluk gösteren tabi dilerseniz sizlerin de tasarımlarıyla hayat bulan özellikle de baby shower vb. günlerde ihtiyaç duyacağınız bebek etiketleri de seçenekleriniz arasındadır.

İşlevsel tasarımlarıyla her çeşit kavanoz için uygun olan modeller kavanoz etiketi olarak karşınıza çıkmakta ve bu noktada duyulan ihtiyaçlara da yanıt olmaktadır.

kavanoz etiketi 1024x681

Dilerseniz ürün bilgilendirmeleri dilerseniz de fiyat etiketlendirmesi olarak tercih edebileceğiniz karton etiket modelleri kendisini kullanacağınız duruma uygun olacak şekilde değişiklik gösterebilmektedir. Kişilere özel nişan, kına ve düğün etiketi olarak da tercih edebileceğiniz karton etiket seçenekleri hediyelik ürünler için biçilmiş kaftan özelliği taşımaktadır. Bunun yanı sıra isterseniz tel zımbalar yahut delgeçler ile ip, kurdele vb. aracılığıyla kendisini ürünlerinize tutturabilmenize de izin vermektedir. Son olarak özellikle mobilyalar yahut makine vb. eşyalar üzerinde çok daha şık bir görüntü oluşturan tabi en önemlisi de dayanıklılık gösteren metal etiket seçeneklerinizden söz etmek isteriz. Bu sticker seçeneklerinde gümüş ve altın renklerine yer verilmekte, ürün özelliklerine yönelik açıklama, uyarı niteliği taşıyan bilgilendirmeler ise söz konusu olabilmektedir.

5- Etiket Tasarım Şablonları

Etiket tasarım örnekleri genelde hazır şablonlar halinde karşınıza çıkmakta ve sizlere seçim şansı tanımaktadır. Peki, ya sadece seçim şansı ile yetinmek istemeyerek kendi dizaynını kendisi yapmak isteyenler ne olacak? İşte onlar için de oldukça ideal alternatiflerimiz söz konusudur. Şöyle ki sticker tasarım seçenekleri ile etiketinizi baştan tasarlayabileceksiniz.

ŞABLONU İNDİR ŞABLONU İNDİR

Yapmanız gereken tek şey ise etiketinizin sizlere söz ettiğimiz çeşitlilikten hangisini temel alacağına öncelikle karar vermenizdir. Zira kuşe kâğıdına mı yoksa metale yahut diğer modellerden birine mi karar vereceğiniz bu noktada önemlidir. Ardından tasarım etiket adımlarından olan ebatlar, renkler, selefon, kesim, baskı türleri vb. olacak şekilde seçiminiz olan çeşitliliğe uygun olacak şekilde karşınıza çıkan özelliklerle kendi tasarımınızı oluşturabileceksiniz. Özellikle de güzel ve can alıcı fotoğrafların dikkat çektiği afiş vb. tasarımlar denildiğinde akıllara etiket tasarımları vektörel çizimler gelecektir. Açıklayıcı metin özelliği taşıyan bu etiketler dikkatleri üzerine çekmekte oldukça başarılı bir profil çizmektedir.

ŞABLONU İNDİR ŞABLONU İNDİR

Karton etiket tasarımları ebatlar ve kategorilere göre değişiklik gösterdiği gibi baskı yüzünün tek mi yoksa çift mi olduğu noktasında da farklılıklar gösterecektir. Zira modern, profesyonel yahut kendi tasarımın olan kategori seçenekleri bu ölçüde karşınıza çıkacaktır. Etiket şablonları mockup tasarımlarına bakıldığında ise kartvizitler, kataloglar, çantalar, broşürler ve dahası tasarımlarda ön plana çıkan bu şablonların yoğun ilgi gören diğer seçenekleriniz arasında yerini aldığını söyleyebiliriz.

6- Etiket Nasıl Yapılır?

Konu el ilanları olduğunda bebek etiket tasarımı nasıl yapılır, ambalaj etiket tasarımı nasıl yapılır ve ürün etiket tasarımı nasıl yapılır şeklindeki sorular da kaçınılmaz olacaktır. Öyleyse konu hakkında net açıklamalara yer verelim ne dersiniz?

Öncelikle yukarıdaki sorularınızın her biri için ayrı, ayrı aşamalar söz konusu olmaktadır. Bebek etiketlerinde yuvarlak, kare, dikdörtgen yahut özel kesimler etiketinizin şeklini belirlemek ve tasarımına başlamak için ilk olarak karar vermeniz gereken konuların başında gelmektedir. Ardından baskıda fotoğraf mı yoksa yazı ya da her ikisi mi olsun şeklindeki kararınız devreye girecektir. Ambalajda ise kullanışlılık, çevrecilik, ayırt edicilik gibi ölçütler belirlendikten sonra sektör analizlerine, tasarım elemanlarına yönelik belirleme işlemlerine ve kurumsal kimlik için uygunluk gösteren tasarımlara yer verecek şekilde sırasıyla söz konusu aşamalar izlenecektir. Ürün etiketlerinde ise yukarıda sözü geçen çeşitlilik arasından ürününüzün özelliklerine uygun olanı kendi zevkinizce belirlediğinizde tasarım aşaması da basımla birlikte son bulmuş olacaktır.

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

İstediğiniz etiket tasarımını sizin için hazırlayabilir, üretim süreçleri, kağıt bigileri ve baskı teknikleri hakkında detaylı olarak sizi bilgilendirebiliriz. Talebinize göre her bütçeye uygun sticker sunabiliyoruz. kisiyeozelkartvizit Ekibi
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir