El İlanı – Broşür

Matbaa, şirketlerin ya da kişilerin günümüzde oldukça fazla yararlandığı bir sektördür. Firmamız da matbaa sektörü içerisinde el ilanı ya da broşür tasarımları ve üretimleriyle ön plana çıkmaktadır. Tasarımlar müşterilerimizin isteğine göre küçük çaplı baskılardan veya büyük çaplı baskılardan meydana gelmektedir. Tamamen müşterilerimizin talepleri neticesinde gerçekleştirdiğimiz hizmetler ile öncü olmayı hedefliyoruz. Sektörün öncü firması olmak için aranan bütün şartları taşıdığımıza inanıyoruz.

Günümüzde tanıtımı yapılması gereken pek çok ürün var, tanıtım hususunda en ekonomik yol da şüphesiz ki el ilanları veya broşürlerdir. Yoğun şekilde tercih edilen broşür ile el ilanı arasında ki farklar, kullanım amaçları, fiyatları, ölçüleri ve özellikleri, yapılışı gibi konulara değinerek müşterilerimizi bilgilendireceğiz. Tüm bunların yanı sıra el ilanı baskı koşullarından da bahsederek nasıl bir iş yaptığımızı gözler önüne sereceğiz.

kisiyeozelkartvizit markanıza özel tasarımlar

1- El İlanı – Broşür Nedir?

Broşür diğer bir adıyla el ilanı geniş kitlelerin mevcut olduğu, halka açık olan alanlarda ya da mekanlarda son derece ekonomik olarak reklam amacıyla basılan araçlardan birisidir. Firmamız uzun yıllardan beri el ilanı yani broşür tasarımı ve üretimi gerçekleştirmektedir. Yılların kazandırdığı yüksek bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde kaliteden taviz vermeden hizmet sunuyoruz. Tecrübemizin en büyük kanıtı olarak kalitemizi ve başarımızı öne sürüyoruz. Başarımızı daha üst seviyelere çıkarmak için yoğun çaba sarf ederek müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz. Müşteri odaklı hizmetlerimiz ile hem kalitemize kalite katıyoruz hem de memnuniyet kazanıyoruz. Rakiplerimizi geride bırakacak nitelikte adımlar atarak farkımızı yansıtıyoruz. El ilanı ya da broşür tasarımı için dünya genelinde ki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek güncellemeler sağlıyoruz. Yakından takip ettiğimiz bütün gelişmeleri ve yenilikleri başarılı şekilde işimizde uyguluyoruz. Müşteri kitlemizi artırmaya yönelik çalışmalar yaparak adımızı dört bir yana duyurmaya devam ediyoruz.

broşür template 1024x838

El ilanı baskı aşamasında teknolojiden de büyük fayda sağlayan firmamız kusursuz hizmetler sunmaktadır. Sıfır hata ile gerçekleştirdiğimiz el ilanı baskı çalışmalarımızda müşterilerimizin beğenisini kazanıyoruz. Teknoloji bizim için olmazsa olmaz unsurların başında geliyor, biz de bu unsuru sonuna kadar kullanarak iş kolaylığı ve zamandan tasarruf sağlıyoruz. İşimizle ilgili bütün ayrıntıları detaylı şekilde inceleyip uygulamaya geçirerek standartları sağlamış oluyoruz.

El ilanı ve broşür her ne kadar aynı amaca hizmet ediyor ve aynı şekilde içerikler bulunduruyor gibi görünse de aslında durum öyle değildir. El ilanında bulunan temel özellik; ayrıntıya girmeksizin verilmek istenen mesajı ya da bilgiyi resimlerle destekleyerek anlaşılır şekilde sunmasıdır. Anlaşılırlık düzeyinin sağlanması için oldukça basit bir anlatım mevcuttur. Bilgiyi doğrudan hedef kitleye vermeyi basitlik ve anlaşılırlık unsurları ile sağlayan ekonomik ürünlerin başında gelmektedir. Firmamız el ilanlarının konusunu ve içeriğini sınırlamayarak oldukça geniş pencereden bakmaktadır. Dilediğiniz konuda ve içerikte el ilanı tasarımı yaptırmanız mümkündür. Tasarımı yapılan el ilanları dilediğiniz zaman zarfında sizlere ulaştırılmaktadır.

kisiyeozelkartvizit hızlı iletisim

Broşür de el ilanına kıyasla farklı amaçlara hizmet etmektedir. Kişilere pratik şekilde bilgi sunmanın en kolay ve ucuz yolu tabi ki broşürlerden geçmektedir. Broşürler en çok tercih edilen matbaa ürünleri arasında yer almakta hatta başında gelmektedir. Broşürlerin hedefi genellikle en önemli ve popüler ürünlerin alıcılara yani müşterilere tanıtılmasıdır. Tanıtımlar zaman zaman 3d baskılarıyla da desteklenerek gerçekleştirilir. Broşürlerin kullanım alanı oldukça geniştir, hatta bütün alanlarda kullanılabilirler. Özellikle mağazaların, şirketlerin, marketlerin ve bunlar gibi benzer mekanların girişinde ücretsiz şekilde müşterilerin alımına açık olarak bulundurulur. Firmamız bahsedilen sektörler dışında kozmetik sektörüne de yılda en az 10 kez farklı broşürler basmaktadır. Bizim için sektör, tasarım ve üretim sınırlaması söz konusu olamaz. Müşterilerimizin dilediği tasarımları kısa sürede üretime geçirerek taktim ederiz.

örnek el ilani sablon 1024x679

El ilanı da broşür de genellikle güncelliği önemser. İçerisinde yer aldığımız zaman dilimiyle ilgili bilgiler yansıtan bu iki ürün ülkemizde de dünya genelinde de oldukça fazla rağbet görmektedir.

El ilanı ve broşür hazırlanırken bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekir. Firmamız bu ayrıntılara önem vererek gerekli tasarımları ve üretimleri gerçekleştirmektedir. Öncelikle hizmetlerin ve kampanyaların direk hedef kitleye ulaşmasını sağlayacak içeriğe sahip olması gerekir. İnceleme yapan kişiler doğrudan mesajı anlamalı ve yönelim sağlamalıdır. Bu unsuru sağlayabilmek için son derece net, keskin, basit anlatımlar kullanılmalıdır. İki üründe de görsellik büyük önem taşır, insanlar yazıdan önce görsellerle ilgilendiğinden tasarımınızda yer alan görsellerin açık, anlaşılır ve vurgulayıcı olması şarttır aksi halde verilmek istenen mesaj ya da bilgi ulaşım olarak zorlaşır. Bunlar gibi daha pek çok ayrıntıyı titizlikle sağlayan firmamız işinde profesyoneldir. Firmamız sizlerin isteklerinde herhangi bir eksiklik, hata, yanlışlık olduğunda yönlendirme sağlayarak daha başarılı ürünler almanızı da sağlar. Her açıdan müşterilerimizin memnuniyetini ve işimizin kusursuzluğunu düşünerek hareket ediyoruz, böylelikle rakiplerimizin önüne geçiyoruz. El ilanında farklı ölçüler bulunmaktadır, ölçüler ile ilgili ayrıntıları paylaşalım.

2- El İlanı Ölçüleri

Reklam sektörünün vazgeçilmez bir unsuru olan el ilanı ölçüsü müşteri talebine göre farklılık göstermektedir. Ölçülerde kağıtların da rolü bulunmaktadır. El ilanlarında genellikle küçük kağıtlar kullanılmakta, tasarımında kişilerin dikkatini çeken ve kişileri uyaran unsurlar bulunmaktadır. Firmamız el ilanı tasarımlarında öncelikle kullanılacak olan kağıdın ölçüsünü göz önünde bulundurmaktadır. Amacına uygun, kaliteli ve en iyi el ilanını tasarlamak için uygun ölçüyü bilmek gerekir. El ilanı ölçüleri kullanılacağı alana ve sektöre göre değişkenlik göstermektedir. Eğer başarılı bir tanıtım sağlamak isteniyorsa ölçüye önem verilerek tasarımlar yapılmalıdır, firmamız bu konuda son derece titiz çalışmaktadır. En doğru ölçüleri en doğru tasarımlarla buluşturan firmamız kalitesini ortaya koymaktadır. Firmamız tarafından en çok kullanılan el ilanı ölçülerine göz atalım.

En çok kullanılan el ilanı kağıt ölçüleri.

 • A6 kağıt ölçüsü 10 x 15 cm.
 • A5 kağıt ölçüsü 14 x 21 cm.
 • A4 kağıt ölçüsü 21 x 29 cm.
 • A3 kağıt ölçüsü 29 x 42 cm.

Dünya genelinde kullanılan kağıt ölçüleri.

 • 1/8 sayfa için 2.625 x 4.125
 • 1/8 geniş sayfa için 2 x 5.5
 • 1/6 geniş sayfa için 2.625 x 5.375
 • 1/6 sayfa için 3.375 x 4.125
 • 1/4 geniş sayfa için 2.625 x 8.375
 • 1/4 sayfa için 4.25 x 5.5
 • 1/3 geniş sayfa için 3.375 x 8.375
 • 1/3 sayfa için 5.375 x 5.375
 • 1/2 geniş sayfa için 4.125 x 10.875
 • 1/2 sayfa için 5.5 x 8.5
 • Tam geniş sayfa için 5.5 x 17.5
 • Tam sayfa için 8.5 x 11

Kullanılan baskılamalarda 2 ya da 3 yüzeyli, katlı el ilanı tercih edilecekse A4 ilanının boyutları son derece fazla kullanılan ölçülerdendir. Tek yüzeyli baskılar içinse en çok talep alan ve kullanılan boyut a5 el ilanı ölçüleri ve a6 ölçülerindedir. Ölçüler müşterilerimizin taleplerine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir, müşteri talepleri doğrultusunda son neticeyi elde ediyoruz. Ölçü tercihini firmamıza bırakan müşteriler için profesyonel hizmetlerimizi seferber ediyoruz. Alanında uzman ekibimiz en doğru ölçüyü seçerek başarılı üretimlere imza atıyor. Tasarım ve üretim konularını kapsayan bütün ayrıntılarda müşterilerimize destek olarak kalitemizi kanıtlıyoruz.

3- El İlanı Fiyatları

El ilanı baskı fiyatları bazı özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatları araştıracağınızda da göreceksiniz ki firmamızda yer alan çeşitlilik ve farklı boyutlar nedeni ile farklar meydana gelmektedir. Ürün çeşitliliğimiz ile her bütçeye hitap edebileceğimize inanıyoruz, müşterilerimizin taleplerini yanıtsız bırakmamaya fiyatları esneterek devam ediyoruz. Tasarımlarımızı inceleyen müşterilerimiz en doğru ölçüyü tercih ettikten sonra net fiyat belirtilmektedir, fiyatlar kağıt ölçülerinin boyutlarına göre artmakta ya da azalmaktadır.

Farklı Ölçü, Adet ve Kağıt Gramajları için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

El broşürü fiyatları kullanılan görsellerden yazı boyutuna kadar pek çok ayrıntıdan etkilenir fakat bu ayrıntılar arasında en çok farkı şüphesiz ki kağıt ölçüleri oluşturur. Örneğin a4 el ilanı fiyatları daha fazlayken, a5 el ilanı fiyatları daha uygundur. Kağıt ölçülerinden sonra fiyat farkını en çok etkileyen diğer bir unsur da çift taraflı kullanımdır. Broşür baskı fiyatları ürünün çift taraflı kullanılmak istenmesiyle de fark yaratabilir. Ucuz el ilanı için ilanda yer alacak olan metni son derece dikkatli inceleyerek hazırlamalısınız. İlan metni hazırlama konusunda firmamız profesyonel hizmet sunduğu için gerekli taleplerde bulunabilirsiniz. İlanda yer alacak olan mesajı kısa, net ve anlaşılır şekilde hazırlarsanız ekonomik olarak daha avantajlı ürünlere sahip olabilirsiniz.

Firmamız sektör içerisinde ki genel fiyatlar değerlendirildiğinde en uygun hizmetleri vermektedir. Kaliteli ve kusursuz ürünlerin tasarımı ile üretimi için az maliyetler vererek fayda sağlayabilirsiniz. Ayrıca dönem dönem gerçekleştirdiğimiz kampanyalar ile uygun olan fiyatlarımızı daha da alt seviyelere taşıyarak müşterilerimizin memnuniyetini kazanıyoruz. Firmamızın internet sitesini takip ederek kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.

4- El İlanı Örnekleri

El ilanı örnekleri oldukça geniş bir yelpazede incelenebilir çünkü firmamız el ilanı üretiminde herhangi bir konu sınırlamasında bulunmaz. Örneklerin başında şüphesiz ki katlamalı el broşürü gelmektedir. Katlamalı el broşürü tanıtım alanında kullanılan en etkili ve basit yöntemlerdendir. Mağazaların ya da markaların üretimini sağladığı ürünleri tanıtmak için, ürünlerin dönem içerisinde ki kampanyalarını duyurmak için kullanılmaktadırlar. Tüm bu özellikler dışında firmanın tanınma seviyesini üst düzeylere çıkarmak ve müşterilerde farkındalık yaratmak için de son derece etkilidir. Katlamalı broşürler tek taraflı baskı şeklinde kullanılabileceği gibi çift taraflı baskıyla da kullanıma açılır. Günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir.

broşür şablonları
broşür şablonları

Broşür tasarımları kırım sayısına göre şekillenir, 3 kırımlı broşür de bu tasarımlar arasında yerini almaktadır. 3 kırımlı broşürlerin en doğru tasarımı içe katlanan yüzeyin toplamda 97 mm olmasıyla elde edilir.

El ilanlarının kapsamında bütün sektörlerin yer aldığından bahsetmiştik, bu sektörlerden birisi de lokantalardır. Lokanta el ilanı yemekleri kapsamaktadır. Yemeklerin içerikleri ve malzemeleri ile net şekilde tanıtıldığı el ilanlarının sağladığı kolaylık son derece büyüktür. Firmamız lokanta işini yapan pek çok firmaya el ilanı hizmeti sunarak profesyonelliğini kanıtlamaktadır.

Market el ilanı içerisinde indirimli ürünlere yer verilmektedir, oldukça sık ilan basımı yapılmaktadır. Firmamız tek bir marketin ayda neredeyse 5 defa el ilanını tasarlayarak üretmektedir.

Cafe el ilanı lokantada olduğu gibi ürün tanıtımı ve fiyatı içeriklerine sahiptir. Bütün cafeler için el ilanı şart denilebilir.

Yapışkanlı el ilanı sokaklarda, mekanlarda ve aklınıza gelebilecek tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Bilgilendirici, tanıtıcı reklam yapma özelliği taşır.

Kapı askısı el ilanı diğer çeşitlere nazaran daha kısıtlı kullanım alanına sahiptir. Firmalar genellikle saha çalışmalarında bu ilanları kullanırlar. Tabi sadece firmalar değil evler, iş yerleri, ofisler ve diğer mekanlar da aynı işlev için kapı askısı el ilanlarını kullanabilirler. Bu ilan türünün diğerlerinden bir diğer farkı da kullanıcıların okuma oranında artış sağlamasıdır. Kullanıcılar kapı askısı el ilanlarını dikkat çekici bularak göz atmak istemektedir. Kapı askısı el ilanına örnek verecek olursak otellerin odalarında kapılara asılan ‘Temizlik İşlemine Uygun’ ibaresidir. Bir diğer örnek de firmalarda ya da ofislerde toplantı odalarının kapılarında yer alan ‘Rahatsız Etmeyiniz’ şeklinde ki ibaredir. Örnekleri çoğaltmak mümkündür, genel kullanımı örneklerde bahsettiğimiz şekildedir. Firmamız şimdiye kadar pek çok firma için kapı askısı el ilanı tasarımı ve üretimi yapmıştır. Üretimini yaptığımız el ilanları ile ilgili olumlu geri dönüşler alarak başarımızı yansıtıyoruz. En doğru kapı askısı el ilanı için sizler de firmamızdan hizmet talep edebilirsiniz.

5- El İlanı Tasarım Şablonları

El ilanı tasarım şablonları birbirinden farklı çeşitleri ile firmamızda yer almaktadır. Firmamız teknolojiden yararlanarak işinde hatasız olmayı amaçladığından şablonları da çeşitli hale getirmekte ve müşterilerine sunmaktadır. El ilanı mockup şablonu ile hazırlanabilmektedir. Mockup, el ilanlarında ki tasarımları fotoğrafı çekilmiş gibi ya da çıktısı alınmış gibi gösterir. Daha avantajlı ve pratik bir şablon olan mockup firmamız tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Tasarımların nasıl görüneceğini mockup şablonu sayesinde üretime geçmeden inceleyebilirsiniz. Söz konusu şablonu firmamızda çalışmakta olan profesyonel ekibimiz kullanmaktadır.

ücretsiz psd broşür indir

Ekibimizin yüksek bilgi birikimi ve tecrübesi bu şablonu kullanmaya elverişlidir. Hatasız olarak kullanımını gerçekleştirdiğimiz şablondan sizler de faydalanabilirsiniz. El ilanı tasarımları pds şablonları kullanılarak da gerçekleştirilmektedir. Diğer bir şablon türü de vektörledir. El ilanı tasarım vektörel şablon kullanılarak amacına hizmet etmesi kolaylaştırılabilir. Vektörel tasarımlarda grafikler ve matematiksel ifadeler yer alır. Hiçbir detayın kaybolmadan ölçeklendirildiği şablon müşterilerimiz tarafından talep görmektedir. Söz konusu tasarımlar istenilen boyutlara getirilebilir, ölçekleme işlemi kusursuz şekilde yapılır. Profesyonel ekibimizin donanımı ile gerçekleştirilen şablondan memnun kalacağınıza eminiz.

ücretsiz el ilani şablon

Broşür tasarımları için pek çok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir. Eğer broşürünüzün daha etkili olmasını istiyorsanız bazı unsurlara öncelik vermelisiniz. Firmamız broşür tasarımı konusunda yılalrın tecrübesine sahiptir. Mevcut tecrübemiz ile kusursuz tasarımlara imza atıyor ve başarımızı gözler önüne seriyoruz. Tasarımları aşamalı şekilde gerçekleştiriyoruz. Tasarım aşamalarının sırlaması;

 1. Broşür tasarımına hazırlık
 2. Planlama
 3. Hedef kitle

Sıralamada görüldüğü üzere üç unsur bulunmaktadır, bu unsurların herhangi biri atlanmamalı ve titizlikle çalışmalarda kullanılmalıdır. Sıralamada yer alan unsurlar en doğru broşürün tasarlanması için büyük katkı sağlamaktadır.

6- El İlanı Nasıl Yapılır?

El ilanı tasarımı nasıl yapılır diyenler için ayrıntılı şekilde konuya değinelim. Tasarımlarda başarıyı ve etki düzeyini yakalamak için ön araştırma yapmak şarttır. Daha sonra müşterinin talepleri dikkate alınmalı ve talepler doğrultusunda yola çıkılmalıdır. Bütün ayrıntılar taslak haline getirilerek el ilanının boyutuna karar verilmelidir. El ilanının boyutu amaca hizmet ve anlaşılırlık açısından son derece önemlidir. Boyut belirlendikten sonra ilanda kullanılacak olan görsellerin netleştirilmesi gerekir, görseller ilanın çekiciliğini artıracaktır bu nedenle titizlikle seçilmelidir. Görsellerin kaliteli ve çekici görünmesinde şüphesiz ki kağıt seçimi de büyük rol oynar. Kağıt seçimi firmamız tarafından yüksek kalitelerin bir arada bulundurulması ile yapılır. Müşterimizin tercih edeceği bütün kağıtlar dünya standartlarında ki kaliteye sahiptir. Kağıt seçiminin yapılmasıyla kullanım süresi belirlenir. Kullanım süresinin belirlenmesi tasarımın son aşamasıdır. Tüm bu aşamalardan önce firmamızda yer alan örnekleri inceleyebilirsiniz. El broşürü nasıl yapılır diyenler için de aşamaların aynı şekilde gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Her iki üründe de aşamalara dikkat edilmeli ve ayrıntılar gözden kaçırılmadan tek tek uygulanmalıdır.

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

kisiyeozelkartvizit ofis

İstediğiniz el ilanı – broşür tasarımını sizin için hazırlayabilir, üretim süreçleri, kağıt bigileri ve baskı teknikleri hakkında detaylı olarak sizi bilgilendirebiliriz. Talebinize göre her bütçeye uygun el ilanı – broşür sunabiliyoruz.

Kisiyeözelkartvizit Ekibi

Bloknot

Sizlerin de bildiği gibi söz uçar, yazı kalır. Hayatın her alanında bazı durumlarda not almak gerekir. Bir şeyleri yazılı olarak kaydetmek, ilerleyen zamanlarda işimizi daha kolay hale getirir. Bu nedenle evde, okulda, iş yerinde,…