Bloknot

Sizlerin de bildiği gibi söz uçar, yazı kalır. Hayatın her alanında bazı durumlarda not almak gerekir. Bir şeyleri yazılı olarak kaydetmek, ilerleyen zamanlarda işimizi daha kolay hale getirir. Bu nedenle evde, okulda, iş yerinde, alışverişte kısacası hayatın her alanında yanınızda mutlaka not alacağınız kağıdınız ve kaleminiz olmalıdır.

Bu yazımızda sizinle paylaştıklarımız:

1- Bloknot Nedir? 2- Bloknot Ölçüleri 3- Bloknot Fiyatları 4- Bloknot Örnekleri 5- Bloknot Tasarım Şablonları 6- Bloknot Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi bloknot, kolaylıkla not almanızı sağlayan bir tür defter çeşididir. Yaprakları kolaylıkla ayrılabilen bu not defteri kolaylıkla taşınabilir, gittiğiniz her yerde işinizi kolaylaştırabilir. Aldığınız notu veya yazdığınız yazıyı bir başkasına vermek istediğiniz zaman sayfayı kolaylıkla koparabilirsiniz.

bloknot defter 1024x681

Özel olarak tasarlanan bu not defteri sayesinde sayfayı kopardığınız zaman sayfanın yırtılmasını veya yazının zarar görmesini önlemiş olursunuz. Hayatı kolaylaştıran bu not defterinin yanında küp bloknot yoğun olarak tercih edilir. Özellikle firmalar tarafından kullanılan bu not kağıdı aynı zamanda reklam amaçlı kullanılmaktadır. Firmalar, hedef kitlenin dikkatini çekmek adına küp olarak tasarlanmış not kağıdına firma bilgilerini veya kişi bilgilerini bastırır. Böylelikle insanların hafızasında yer etmeyi başarır.

kisiyeozelkartvizit markanıza özel tasarımlar

Öğrencilere daha çok hitap eden bloknot defter hem kolay kullanılmakta hem de tasarımıyla dikkat çekmekte. Defterin kolay kullanılabilmesi adına defter yaprakları kopmaya hazır olarak tasarlanır. Sayfa üzerine alınan notlar sonrasında sayfanın koparılması gerekiyorsa bu defter sayesinde sayfa rahatlıkla koparılır. Sizler de farklı tasarımlarla hazırladığımız defter ve kağıtları kişiselleştirebilir, kişiye özel tasarımlar halinde sipariş vererek ürünleri kullanabilirsiniz.

1- Bloknot Nedir?

Küp notluk birçok alanda kullanılmaktadır. Firmalar tarafından kullanılan notluklar özel olarak tasarlanır. Çünkü firmalar bu notluklarla aynı zamanda reklam yapmış olur. Özel olarak tasarlanan notluklar sayesinde firma ve müşteri arasında iletişim yolu oluşturulur. İnsanlar yani firmaların hedef kitlesi kullandıkları notluklar sayesinde firma bilgilerine kolaylıkla ulaşabilir. Özel olarak tasarlatmak istediğiniz notluklar için çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz. Küp olarak tasarlanan notluklarda istediğiniz bilgilerin yer almasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz miktarda notluk tasarımı için ekibimizle görüşebilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bloknot kağıdı ise yine birçok alanda kullanılıyor. Özel ve resmi yerlerde, ev ve iş yerlerinde tercih edilen kağıt sayesinde insanlar kolaylıkla not alabiliyor, aldıkları notu rahatlıkla yanlarında taşıyabiliyor. Özellikle iş yerlerinde alınan notların formu bozulmamış kağıtlar üzerine yazılması müşteriler tarafından önemseniyor. Bloknot baskı için neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız firmamızla görüşebilirsiniz. İstediğiniz tasarımda bloknot kağıtlarına uygun fiyat aralığında kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tam donanımlı firmamızda kişiye özel hizmet vermek adına alanında profesyonel ekibimizle birlikte çalışıyoruz. İsteğiniz ve ihtiyacınız üzerine tasarladığımız bloknotların baskısını yüksek kalitede yapıyor ve kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Kağıtlarınızın bir düzen içinde durması ve göze hoş gelmesi adına özel organizer kullanabilirsiniz. Bu ürün sayesinde masanızda daha şık bir görüntü elde ederken aynı zamanda düzenli bir masaya sahip olursunuz. İçerisine koyacağınız kare bloknot ile kağıtlarınızı her zaman kullanıma hazır halde bir noktada bulundurur, ihtiyacınız doğrultusunda kağıdınızı kullanabilirsiniz. Bu ürünleri sadece kendiniz veya firmanız için değil aynı zamanda sevdikleriniz için de tasarlatabilirsiniz. Aslında oldukça şık ve anlamlı bir hediye seçeneği olan bu ürünler sayesinde sevdiklerinize özel tasarımlarla onları mutlu edebilirsiniz.

2- Bloknot Ölçüleri

Bloknotlar birçok alanda kullanılıyor. Kullanım alanına uygun olması adına bu bloknotların ölçüleri değişiklik gösterebiliyor. Çünkü bloknotlar farklı özelliklerde tasarlanıyor. Tasarlanan bloknotların kullanım alanı ve kullanım özellikleri nedeniyle ölçüler değişiyor. Bloknot ölçüsü çoğunlukla aynı aralıklarda değişirken özel tasarımlarda farklı ölçüler kullanılabiliyor. Bloknot çeşitleri arasında üst sıralarda yerini alan küp bloknot genellikle tanıtım amacıyla firmalar tarafından sipariş ediliyor. Küp bloknot ölçüleri 6 x 6 x 6 veya 8 x 8 x 8 ölçülerde tasarlanıyor. Fakat firma olarak bu ölçülerle birlikte istenilen diğer ölçülerde bloknot tasarımı yapabiliyoruz.

Eğer kullanacağınız bloknotun biraz daha büyük olmasını istiyorsanız A5 bloknotları tercih edebilirsiniz. A4 ölçülerine göre biraz daha küçük boyutlarda olan A5 bloknotlara daha fazla not alabilirsiniz. A5 bloknot ölçüleri ise en olarak 14,8 cm ve boy olarak 21,0 cm olarak tasarlanır. A5 bloknotların ölçüleri standarttır. Çünkü A5 olarak üretilen bloknotlar kendi ölçülerinde tasarlanır. Eğer kullanmak istediğiniz bloknot biraz daha küçük boyutlarda olsun istiyorsanız A6 bloknotları tercih edebilirsiniz. A6 bloknot ölçüleri 10,5 cm ve 14,8 cm olarak üretilmektedir. A6 bloknotlar da yine standart ölçülerde üretilir. A6 bloknotlar daha kolay taşınmaktadır.

3- Bloknot Fiyatları

Bloknot fiyatları değişiklik göstermektedir. Peki, fiyatlar neye göre değişiklik gösterir?

  • Bloknot özellikleri
  • Sayfa veya adet sayısı
  • Tasarım

Bildiğiniz gibi bloknotlar farklı kategorilere ayrılıyor. Bloknotların farklı özelliklerde tasarlanması fiyatlarda değişim yaşanmasını sağlıyor. Bloknotun şekli, boyutu, nasıl tasarlandığı, sayfa sayısı ve bloknot adedi fiyatı yönlendiriyor. Küp bloknot fiyat listesine bakacak olursanız sade yani üzerinde herhangi bir baskının bulunmadığı küp bloknotlar daha uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Çünkü bu bloknotlarda herhangi bir tasarım yapılmaz, baskı bulunmaz. Bu nedenle sade küp bloknotlar daha uygun fiyatlara sahiptir. Eğer küp bloknotun üzerinde herhangi bir baskı uygulanacaksa uygulanan baskı doğrultusunda fiyatta artış olur. Firmamızda bloknot fiyat listesi çok yüksek fiyatlara sahip değildir. Sipariş adediniz arttıkça size özel uygulanan indirim sayesinde daha uygun fiyatlarla bloknota sahip olursunuz. Bloknotlar çoğunlukla tanıtım amaçlı kullanılır. Firmaların ya da kariyer sahibi olan insanların tanıtım amaçlı kullandığı bloknotlar önemlidir. Promosyon bloknot fiyatları ise biraz daha yüksek fiyatlara sahiptir. Çünkü promosyon bloknotlarda özel baskılar kullanılır. Tanıtım amacıyla hazırlanan bloknotlar kişiye ya da firmaya özel olarak tasarlanır. Biz, özel tasarımlarda müşteri odaklı hareket ediyoruz. Firmamızı tercih eden müşterilerimizin çalışmaları doğrultusunda bloknotlar hazırladığımız için bloknotun tasarımı doğrultusunda fiyatlarda değişim görülür. Firmamızda bulunan A5 bloknotlar standart ölçülerde tasarlandığı için fiyatları standarttır. Fakat A5 bloknot fiyat aralığı bloknotun tasarımına göre artış gösterebiliyor. Standart ölçülerde hazırlanan A5 bloknotların üzerine istek doğrultusunda baskı uygulanabiliyor. Bu noktada firma olarak net bir fiyat vermemiz doğru olmayabiliyor. Çünkü baskılı bloknot fiyatları çalışmaya göre değişiyor. En doğru fiyatlar için istediğiniz çalışma doğrultusunda bizimle görüşmeniz, detaylı bilgi edinmeniz daha güvenilir olacaktır. Özel olarak tasarlanan not defterleri de yoğun olarak tercih ediliyor. Bloknot defter fiyatları defterin sayfa sayısına, defterin boyutuna ve tasarımına göre farklılık gösteriyor.

4- Bloknot Örnekleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bloknotlar farklı özellik ve tasarımlara sahip. A5 bloknot örneğine bakacak olursak baskılı – baskısız, sert kapaklı – yumuşak kapaklı, çizgili – çizgisiz olmak üzere birçok A5 bloknotların bulunduğunu söyleyebiliriz. Tam boyut olan A4 bloknot, detaylı not almak isteyenler için en uygun bloknot örneğidir. Yine kendi içinde farklı özelliklere ayrılan bu bloknot genellikle eğitim alanında kullanılmaktadır. A6 tutkallı bloknot ise oldukça geniş alanda kullanılır. Bu bloknot örneğine bakacak olursak tutkalla birbirine tutturulmuş sayfaların kolaylıkla birbirinden ayrıldığını ve ayrılan sayfanın herhangi bir yere yapıştırıldığını söyleyebiliriz. Tutkallı bloknotların A6 boyutlarında olması bloknotun hem kolay taşınabilmesini hem de sayfa üzerine rahat not alınabilmesini sağlar. Spiralli bloknot farklı kullanım alanlarında tercih edilirken istenilen özelliklerde üretilebilir. Bu bloknotun özelliği ise tel veya sert plastik aracılığıyla sayfaların bir arada tutulmasıdır.

Bloknotun kapağı istek doğrultusunda tasarlanırken sayfaların tasarımı da istek doğrultusunda belirlenir. Örneğin sayfaların çizgili, çizgisiz veya kareli olmasını isteyebilirsiniz. Spiralli bloknotlar sayesinde notlarınızı tek bir defterde toplarken tutkallı bloknot sayesinde notlarınızı farklı yerlere yapıştırabilirsiniz. Böylelikle hatırlamanız gereken notları hatırlar, yapmanız gereken işleri aksatmamış olursunuz. Bu açıdan tutkallı bloknotlar daha avantajlı olabilir. Eğer farklı renkleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız renkli bloknot kullanabilirsiniz. Farklı renklerle hazırlanmış bloknotların sayısını ve renklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Firmamız bu doğrultuda sizlere en iyi hizmeti verecektir. Bloknotların özelliklerini saydığımız zaman kapaklı bloknot örneğinden de bahsetmiştik. Kapaklı bloknotlar da yoğun olarak tercih edilen örneklerden oluyor. Bloknotun kapağını özel olarak tasarlatabilirsiniz. Ayaklı bloknot örneğine bakacak olursak, bu bloknot çeşidi masalara en çok yakışan bloknot oluyor. İş yerinizde veya çalışma masanızda kullandığınız masaüstü bloknot sayesinde alacağınız notları kolaylıkla yazabilir, programlarınızı takip edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz bloknotu istediğiniz şekilde sipariş edebilirsiniz. Örneğin kareli bloknot olarak ya da dikdörtgen olarak tercihinizi yapabilirsiniz.

5- Bloknot Tasarım Şablonları

Firma olarak size özel bloknot tasarımı yapmak için öncelikle bloknotu hangi alanda kullanacağınızı belirliyoruz. Tasarımın size ve çalışmalarınıza hitap etmesi için sizlerin istek ve önerilerini değerlendiriyoruz. Küp bloknot tasarım ekibimizin gerçekleştirdiği en iyi çalışmalardan biri. Özel tasarım bloknotlar sayesinde kendinizi, iş yerinizi her zaman ön planda tutmayı başarabilirsiniz. Ekibimiz, bloknot kapak tasarımları için gerçekleştirdiğiniz çalışmalar doğrultusunda kapak planı oluşturuyor. Bilgisayar ortamında hazırlanan ve tasarlanan kapaklar arasında bloknot için tercihinizi yapabiliyorsunuz. Bloknotları özel olarak tasarlatabileceğiniz gibi hazır olarak bulunan bloknot şablonları arasından beğendiğiniz şablonu seçebilirsiniz. Ekibimiz, bloknot tasarımları için aşağıda yer alan maddeleri göz önünde bulundurmaktadır.

  • Bloknotun kullanım alanı
  • Bloknotun kullanım amacı
  • Müşterinin istediği özellikler

Yukarıda yer alan maddeler doğrultusunda tasarlanan bloknotları sizlerle paylaşıyoruz. Eğer bloknot tasarımı için henüz bir fikir sahibi değilseniz bloknot tasarım örnekleri arasında gezinebilir, tasarımları inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

6- Bloknot Tasarımı Nasıl Yapılır?

Ekibimiz, bloknot tasarımı vektörel olarak hazırlamaktadır. Vektörel olarak tasarlanan bloknotlar basımdan önce müşteriye sunulur. Bilgisayar ortamında tasarlanan çizimler üzerinde değişimler yapılabilir. Tasarımın son hali onay aldıktan sonra basım aşaması başlar. Bloknot çeşitleri arasında yer alan spiralli bloknot hem firmalar tarafından hem de kişiler tarafından tercih ediliyor. Özellikle firmalar tarafından tercih edilen spiralli bloknot tanıtım amacıyla yılın belirli dönemlerinde yenilenerek müşterilere ulaştırılıyor. Peki, firmalar tarafından yoğun olarak tercih edilen spiralli bloknot tasarımı nasıl yapılır? Spiralli bloknotlar çoğunlukla A4 ve A5 olarak tercih edilmektedir. Bloknotların bu boyutlarda tercih edilmesinin sebebi ise insanların spiralli bloknottan daha verimli faydalanabilmesini sağlamaktır. Spiralli bloknot için öncelikle müşteri ile detaylı bir görüşme sağlanır. Bu görüşme sayesinde bloknotun tasarımı belirlenir. Bloknotun boyutu, sayfa sayısı ve kapak özellikleri belirlendikten sonra öncelikle kapak için tasarım başlar. Spiralli bloknotun kapağının sert kapak mı yoksa farklı bir özellikte kapak mı olacağı belirlenir.

Kapak üzerinde tasarım için çalışmalar başlatılır. Kullanılacak desenler, yazılar ve renkler ayarlandıktan sonra bilgisayar ortamında hazırlanan kapak tasarımı müşteriye sunulur. Müşterinin isteği doğrultusunda tasarımda değişiklikler yapılabilir. Kapak tasarımı tamamlandıktan sonra sayfaların özellikleri belirlenir. Çizgili, çizgisiz veya kareli olarak tasarlatabileceğiniz saylarla bloknotun tasarımı tamamlanmış oluyor. Bloknot üzerinde istenilen bilgilerin yer alması sağlanıyor. Bu sayede firmalar çalışmalarının reklamını yapmış oluyor. Ekibimiz, sizlere bloknot tasarımı için hizmet verirken her zaman plan ve program eşliğinde hareket ediyor. Özel tasarımlar için profesyonel ekibimizi güvenle tercih edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

İstediğiniz bloknot tasarımını sizin için hazırlayabilir, üretim süreçleri, kağıt bigileri ve baskı teknikleri hakkında detaylı olarak sizi bilgilendirebiliriz. Talebinize göre her bütçeye uygun bloknotlar sunabiliyoruz. kisiyeozelkartvizit Ekibi
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir